Z wizytą u strażaków

Klasa II c, ucząca się EdB wg innowacyjnego programu nauczania, 1 grudnia odwiedziła strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Klasa ta jest jedną z dwóch, które w ramach edukacji dla bezpieczeństwa realizują program szkolenia dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

Program pobytu w Komendzie Powiatowej PSP był dokładnie zaplanowany. Najpierw nawiązanie do tradycji, potem spotkanie z przełożonym oświęcimskich strażaków - brygadierem Piotrem Filipkiem i zajęcia teoretyczne w jednej z sal konferencyjnych, następnie wizyta na stanowisku kierowania, a potem zapoznanie się ze sprzętem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i pokaz sprawności działania strażaków w czasie alarmu.

Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, bo sypał śnieg i wiał wiatr, ale możliwość zobaczenia, a nawet dotknięcia nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu sprawiła dużą radość wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Zajęcia prowadził i nasze działania koordynował na terenie KP PSP młodszy ogniomistrz Tomasz Tyran, który jest jednocześnie komendantem Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z siedzibą w Oświęcimiu.

Tą drogą składamy Strażakom serdeczne podziękowania i niecierpliwie czekamy na następne spotkanie.