Uczniowie Gimnazjum w Rajsku na stoku

Istebna „Złoty Groń” powoli staje się mekką sportów zimowych dla amatorów białego szaleństwa z powiatu oświęcimskiego. Już po raz kolejny rywalizowali tam narciarze i snowboardziści. Uczniowie Gimnazjum „Szewczyka” także zaprezentowali się w zawodach, które były jednocześnie zawodami gminnymi w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Po przyjeździe na miejsce krótka odprawa z organizatorami i nauczycielem wychowania fizycznego, rozdanie numerów startowych, rozgrzewka i przejazdy treningowe obok trasy giganta. Pierwsi na starcie zameldowali się snowboardziści w kolejności – szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Po tych przejazdach trasa giganta była już tylko dla narciarzy. Pogoda dopisywała przez cały dzień, więc zawody odbyły się bez najmniejszych przeszkód. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Julia Martyka i Karol Bućko – snowboard, Wiktoria Górecka, Natalia Bogacz, Mateusz Liszewski, Dawid Krzyżowski oraz Olaf Wójcik – narty.

Podsumowując wszystkie klasyfikacje, osiągnięcia uczniów „Szewczyka” prezentowały się następująco:

Julia Martyka – I MIEJSCE w kategorii „snowboard dziewcząt” w gminie i I MIEJSCE w kategorii „snowboard dziewcząt” w powiecie

Wiktoria Górecka – I MIEJSCE w kategorii „narty dziewcząt” w gminie

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.