Jesteśmy edukowani, pomagamy i wygrywamy!

Jesteśmy edukowani, pomagamy i wygrywamy - tak możemy podsumować trzy miesiące zajęć technicznych w Gimnazjum „Szewczyka”.

W marcu nasze Gimnazjum odwiedziła pani dietetyk z Natur House w Oświęcimiu. Dzięki przeprowadzonym warsztatom dowiedzieliśmy się, jak żyć zdrowo, jak powinna być skomponowana dieta nastolatków oraz czy istnieje metoda, która pozwoliłaby schudnąć zdrowo i bez efektu jo-jo. Mogliśmy również obliczyć swoje BMI i dowiedzieć się, jakie choroby grożą tym z nas, którzy odchudzają się za wszelką cenę.

W kwietniu nasza koleżanka Julia Martyka z klasy IIIb zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie „Kurczaczek Wielkanocny” organizowanym przez OKSiR. Gratulujemy!

Natomiast w maju pomagaliśmy kotkom w schronisku i tworzyliśmy dla nich wspaniałe budy. Spółdzielnia Uczniowska ogłosiła konkurs na najładniejszy dom dla bezdomnego kota. Zwyciężczyniami okazały się Weronika Michalak oraz Hania Malik z klasy IIIa.

Praca Weroniki

Praca Hani