Mistrzowska forma

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w Powiatowej Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej w strzelaniu z karabinka pneumatycznego i jako jedyne gimnazjum rywalizuje ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

Zawody te organizuje Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Oświęcimiu.

Liga składa się z VI rund, które rozgrywane są co miesiąc. Do punktacji drużynowej zalicza się sześć najlepszych wyników z każdej szkoły, oprócz tego prowadzona jest klasyfikacja indywidualna. Po rozegraniu I rundy strzelań nasza drużyna została sklasyfikowana na II miejscu, a indywidualnie Martyna Grabska na I miejscu (152 p.).

Skład drużyny: Martyna Grabska, Natalia Niezgodzka, Dominika Kwandrans, Julia Martyka, Anna Jekiełek, Wiktoria Cień, Magdalena Skraba, Karol Opitek i Kacper Kołodziej.

Drugą imprezą strzelecką, w której uczestniczyła nasza reprezentacja, były drużynowe zawody o Mistrzostwo Powiatu w strzelaniu z karabinka pneumatycznego (kpn – 30), które zostały rozegrane 28.11.2015 r. Czteroosobowa drużyna (Julia Martyka, Martyna Grabska, Natalia Niezgodzka i Dominika Kwandrans) zwyciężyła w rywalizacji drużynowej i otrzymała puchar za Mistrzostwo Powiatu w kategorii szkół gimnazjalnych. Zawody te zorganizował KS LOK Bastion Kęty.