Podium w klasyfikacji drużynowej w cieniu kontuzji ucznia naszego gimnazjum

8 stycznia bieżącego roku na stoku „Złoty Groń” w Istebnej zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Miasta Oświęcim, które są jednocześnie pierwszą rundą Ligi Narciarskiej i Snowboardowej.

Uczniowie Gimnazjum w Rajsku w składzie: Julia Martyka, Szymon Stanclik, Dawid Grzebinoga, Krystian Chyc, Karol Bućko oraz Szymon Okrzesik zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Za sprawą Szymona mogliśmy cieszyć się także ze zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej w kategorii 'Snowboard'. Szymek swoim zjazdem nie dał szans rywalom i z pierwszym czasem zajął miejsce na najwyższym stopniu podium oraz zdobył 15 pkt do klasyfikacji drużynowej. Karol zajął 9 miejsce w tej samej kategorii, dorzucając 4 pkt.

Pora na narciarstwo alpejskie! Tutaj jako pierwsza na starcie pojawiła się Julia Martyka. Julka ukończyła swój występ na czwartym miejscu, zdobywając 9 punktów w klasyfikacji drużynowej. W kategorii chłopców Szymon Stanclik zajął piąte miejsce, inkasując 8 punktów do „drużynówki”. Warto tutaj zauważyć, że konkurencja u  narciarzy była największa. Tym bardziej cieszą zdobyte punkty. Pozostali chłopcy, czyli  Dawid i Krystian, niestety nie dojechali do mety. W drugim przejeździe na trasie giganta pojawiły się „dziury”, a zmotywowani chłopcy chcący osiągnąć jak najlepsze wyniki postawili wszystko na jedną kartę, ryzykując wypadnięcie z trasy, a nawet kontuzję. Niestety czarny scenariusz się spełnił. Dawid wypadł z trasy i już nie mógł kontynuować jazdy, natomiast Krystian doznał urazu ręki podczas upadku i również nie dojechał do mety. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Krystianowi.

Cieszy fakt osiągnięcia przez uczniów naszego Gimnazjum bardzo dobrych wyników, ale poza wynikami na tablicach najważniejszym celem wyjazdu była świetna zabawa i mile spędzony czas.

Już 16 lutego 2016 roku odbędzie się II runda Ligi Narciarskiej i Snowboardowej, w której nasi uczniowie zaprezentują swoje możliwości. Miejmy tylko nadzieję, że biały puch oraz mróz będą obecne przynajmniej w rejonach stoków narciarskich i zawody odbędą się zgodnie z regulaminem.