Piłka ręczna w wykonaniu uczniów z „Szewczyka”

Piątkowy sukces i przepustka do zawodów na szczeblu powiatu!

Chłopcy z Gimnazjum Gminnego nr 1 w Rajsku pokazali, że gry zespołowe z użyciem rąk są ich domeną. Po zajęciu drugiego miejsca na zawodach koszykówki w powiecie przyszedł czas na piłkę ręczną. Mecz na etapie gminnym z GG nr 2 w Zaborzu przypominał dreszczowiec do ostatniej sekundy. Świadczyć o tym może wynik końcowy - 15:14 dla uczniów „Szewczyka”. Chłopcy po pierwszej połowie prowadzili. W drugiej połowie uciekli nawet na prowadzenie trzema bramkami, jednak, jak to bywa w piłce ręcznej, kilka strat, nerwowość i uczniowie z Zaborza ruszyli w pogoń za wynikiem. Na szczęście dobra postawa naszych podopiecznych i zimna krew w ostatnich akcjach meczu pozwoliły na końcowy triumf w całym pojedynku. Chłopcy udowodnili swoją postawą, że potrafią współpracować w grupie, przedkładając dobro zespołu nad klasyfikacje indywidualne, co zostało nagrodzone awansem do dalszego etapu.

Zawody powiatowe odbędą się już w najbliższą środę, 16 marca. Życzymy powodzenia i, co najważniejsze, aby obyło się bez kontuzji.

Reprezentacja wystąpiła w składzie: Patryk Waligóra, Dawid Miłkoś, Bartek Amrozi, Kacper Skalny, Mateusz Korczyk, Artur Warzecha, Filip Hurnik, Łukasz Kumor, Szymon Stanclik, Kuba Księżarczyk, Bartek Krzemień i Maciek Sikora.