Gminna koszykówka na medal!!!

W czwartek 26 stycznia 2017 roku w hali przy Gimnazjum Gminnym nr 1 w Rajsku odbyły się gminne zawody koszykówki dziewcząt i chłopców.

Tak jak w ubiegłym roku uczniowie z naszego Gimnazjum stanęli na wysokości zadania i pokonali sąsiadów zza miedzy. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców okazały się być lepsze w starciu z rówieśnikami z Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu. Zwycięstwo dziewczyn cieszy. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, wygrywając aż 49:12, co przysporzyło kibicującym uczniom z Rajska nie lada emocji. Crème de la crème. Jednak zacznijmy od początku…

Pierwszy mecz tego czwartkowego przedpołudnia to spotkanie chłopców. Nauczyciele wychowania fizycznego ustalili, że mecz będzie trwał cztery kwarty po osiem minut - łącznie 32 minuty gry. Szybkie odprawy z zawodnikami i pierwszy gwizdek sędziego Bartosza Brani. Czas pierwszej kwarty  i całego meczu upłynął niemiłosiernie szybko, ale bardzo szczęśliwie dla nas. Na 34 sekundy przed zakończeniem pierwszej kwarty na tablicy świetlnej widniał wynik 17:0 dla Gimnazjum w Rajsku. I wtedy zapachniało już sensacją. Chłopcy kontrolowali przebieg całego spotkania, sukcesywnie powiększając swój dorobek punktowy. To co „wpadało” do kosza na treningach, zaczęło wychodzić podczas zawodów. Chłopcy wyszli naprawdę zdeterminowani do zwycięstwa i to było widać w ich poczynaniach na parkiecie. To się ceni i tylko dzięki takiemu zachowaniu można odnosić sukcesy w postaci zwycięstw. Cały mecz zakończył się zwycięstwem w stosunku 49 do 12 punktów, co pokazuje tylko, jaki trud włożyli chłopcy, aby sięgnąć po wygraną. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zawodach powiatowych, w których będą reprezentować Gminę Oświęcim. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w tamtym roku chłopcy zajęli drugie miejsce tuż za szkołą, która specjalizuje się w grze w koszykówkę.

Chłopcy wystąpili w składzie:

Mateusz Lech, Radek Guzdek, Tomek Hryciuk, Filip Hurnik, Maciek Sulikiewicz, Maciek Stępień, Jakub Stańczyk, Mateusz Walancik, Artur Warzecha, Maciek Sikora i Mateusz Korczyk.

Dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania zaraz po meczu chłopców. Po gwizdku sędziego uczennice obu szkół nie chciały tanio sprzedać skóry. Na początku testowanie siebie nawzajem, kilka koszy nietrafionych - i tak do ostatniej minuty toczyła się walka o zwycięstwo. Ostatecznie szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę reprezentantki  „Szewczyka”, wygrywając. Tym samym, wtórując chłopcom, również będą reprezentować Gminę Oświęcim (i, rzecz jasna, Gimnazjum Gminne nr 1 im. mjr. Piotra Szewczyka w Rajsku) na zawodach rangi powiatowej. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.

Dziewczęta wystąpiły w składzie:

Wiktoria Cień, Julia Martyka, Beta Czarnik, Magda Skraba, Ala Duda, Aleksandra Marchewka, Monika Stawowczyk, Magda Dziwak, Kamila Dziwak, Patrycja Zielińska

Zawody powiatowe odbędą się w pierwszym tygodniu po feriach. W środę (15.02.2017 r.) swoje umiejętności zaprezentują dziewczęta, a chłopcy rozegrają swoje finały już następnego dnia, czyli w czwartek (16.02.2017 r.)