Pomagaliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym

19.900 złotych zebrała Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy podczas Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który 10 grudnia odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

W niedzielnej imprezie aktywnie  uczestniczyły wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku: Wiktoria Borowska, Emilia Lewandowska, Emilia Ołtarzewska, Katarzyna Kubisty, Ewelina Wanat i Maria Jacuzzo. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 6-letniej Antosi Matusiak z Nowej Wsi cierpiącej na spastyczność kończyn dolnych, zaburzenia neurorozwojowe, opóźnienie rozwoju mowy oraz podejrzenie zespołu genetycznego.


 W jarmarku wzięło udział ponad 50 wystawców. Na odwiedzających czekały bogato zastawione stoiska, na których nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, świec), a skończywszy na ręcznie szytych maskotkach, unikatowej biżuterii i przedmiotach zdobionych techniką decoupage. Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs dla szkół i przedszkoli na „Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową”, w której wzięło udział blisko  700 uczestników – w tym uczniowie naszej szkoły.  Otrzymali oni nagrody i dyplomy.

 

GALERIA