"Złote Usta" 2017

24 listopada 2017 r. w Osieku odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „O Złote Usta”. Wzięli w nim udział reprezentanci klas I - III wszystkich szkół podstawowych z gmin: Przeciszów, Osiek i Oświęcim.

Zadaniem uczestników było przeczytanie wylosowanego fragmentu książki „Wielki skarbiec bajek” Wiesława Drabika. Niestety, tegoroczna XII edycja adresowana była tylko do młodszych uczniów, zatem gimnazjaliści nie mogli wziąć udziału w rywalizacji. Wielka szkoda, bo mamy w tym konkursie wspaniałe sukcesy, choćby ubiegłoroczne zwycięstwo Pauliny Ceglarz czy wcześniejsze Michała Momota.

Skoro nie mogliśmy uczestniczyć w rywalizacji, swój udział zaznaczyliśmy na scenie. W ramach istniejącego w naszej szkole teatru "Na Strychu” zespół w składzie: Alicja Duda, Wiktoria Korbel, Aleksandra Poszwa i Kamila Dziwak, przygotował sceniczną interpretację ”Lokomotywy” Juliana Tuwima. Brawurowy występ dziewcząt uświetnił rozdanie nagród w konkursie i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.