Kwestowaliśmy na kiermaszu

25 marca 2018 r., w niedzielę palmową, nasze wolontariuszki wzięły udział w ósmym Charytatywnym Kiermaszu Wiosennym, który odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

Organizatorem imprezy była Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Podczas kiermaszu zebrano łącznie 16 tys. 728 zł.  na leczenie i rehabilitację Natalii Drozdowskiej z Grojca cierpiącej na porażenie mózgowe, epilepsję i nowotwór. W imprezie uczestniczyły wolontariuszki z Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole: Emilia Lewandowska, Zuzanna Zbień, Ewelina Wanat, Katarzyna Kubisty i Maria Iacuzzo. Wolontariuszki obsługiwały loterię fantową, stoisko z dobroczynnymi pisankami wielkanocnymi, koordynowały warsztaty  zdobienia pierniczków oraz kwestowały z puszkami.

 

W wiosennym kiermaszu wzięło udział ponad 40 wystawców. Na odwiedzających czekały bogato zastawione stoiska, na których nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób wielkanocnych (stroików, pisanek, kraszanek, kurek i zajączków), a skończywszy na ręcznie szytych maskotkach, unikatowej biżuterii i przedmiotach zdobionych techniką decoupage. Podczas kiermaszu można było również degustować świąteczne potrawy na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich ze Stawów Monowskich, skosztować świątecznych ciast, ręcznie zdobionych pierniczków i wypieków. Odwiedzający kiermasz mogli również wysłuchać pięknego występu zespołu "Porębianie" z  Poręby Wielkiej oraz koncertu 30-osobowej grupy rodzinnej z Niemiec "Hope Alive". Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs dla szkół i przedszkoli na „Dobroczynną Pisankę Wielkanocną”, w którym wzięło udział kilkuset uczestników! W sali widowiskowej OCK zaprezentowano również spektakl słowno-muzyczny pt. "Calineczka" w wykonaniu nauczycieli i rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu.

 

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie, ciężką pracę, poświęcony czas, okazane serce i wrażliwość.
 

GALERIA